Loading...

Kokosový olej – všestranný pomocník

Výjimečný díky svému složení

Ptáte se, proč se kokosový olej považuje za tak skvělý? Je to díky vysokému obsahu antioxidantů, které zabraňují předčasnému stárnutí. Potěší suchou i velmi citlivou pokožku jak dospělých, tak i dětí. Vstřebává se hluboko do buněčné struktury a hydratuje i ty nejsušší a nejdrsnější místa jako jsou kolena, lokty nebo chodidla. Vhodný je i na masáž celého těla. Doporučuje se také jako prevence vzniku strií v těhotenství. To ale zdaleka není vše, co tento olej vonící jako exotická dovolená dokáže.
kokosový olej mezi ořechy

Na obličej s ním opatrně

Kokosový olej je právem označován za výjimečný. Jeho síla tkví v tom, že výborně hydratuje. Pokožka je vláčná a krásně září. Hodí se i na odličování obličeje a očí, protože je nepodráždí a poradí si i s voděodolnými líčidly. Pomůže vám i s atopickým ekzémem, pokožku doslova promastí a zbaví šupinek. Kokosový olej na akné ale nemusí být nejšťastnější volba, protože může ucpávat póry. V takovém případě je lepší použít ho jen na čištění, protože se z pleti smyje a póry zůstanou čisté.

Bělí zuby a posiluje vlasy

Na domácí použití je nejlepší vybrat si kvalitní bio kokosový olej. Ten oceníte i v péči o vlasy a pokožku hlavy. Kokosový olej na vlasy se dá využít na domácí zábal, masku nebo kondicionér. Vlasy se budou snadno rozčesávat, krásně se lesknout, budou pevnější a už vás nebudou trápit roztřepené konečky. Zregeneruje je zejména, pokud jsou barvené nebo často tepelně upravovány.
kokosový olej a květiny
Stále pochybujete, zda si ho koupit? Možná vás přesvědčí skvělé použití kokosového oleje na zuby. Olejová kúra, nebo jinak řečeno vyplachování úst tímto olejem, je stále populárnějším trendem. Nejenže přirozeně a bez vedlejších účinků bělí zuby, ale ničí bakterie, osvěžuje dech a bojuje s krvácením dásní.
A to není vše, co vám tento zázrak přírody nabízí, dá se skvěle využít i v kuchyni! O tom už ale příště.